czwartek, 28 maja 2009

Kolejna odsłona wojny cenowej - tym razem niewypał, a nawet dwa.

Od kilku dni działa nowy MVNO (witrualny operator) GaduAir. Stawka podstawowe bez rewelacji: minuta 29 gr, sms 15 gr, mms 30 gr, internet 20 kB 1 gr. Ciekawostką jest, że w starterach podobno (bo sam nie widziałem) , były wyższe ceny zaklejone folia. Do tego dochodzą rózne dodatki, np.: mobilne gg całkiem za free (oczywiście pod warunkiem, że aplikacja będzie działać w naszym aparacie), pakiety internetowe za doładowanie konta. Generalnie oferta średnia, brakuje np. darmowych smsów z aplikacji gg na komórki, to byłby na pewno hit dla maniaków gg, bo pewnie głownie do takich oferta jest adresowana.

Operator korzysta z infrastruktury Polkomtela.




Od dzisiaj konczy swój żywot Równa Taryfa w Heyah, kiedyś 44 gr za minute i 14 gr za sms było the best, dzisiaj raczej śmieszy wygórowaną ceną. Dlatego nic dziwnego, że tą taryfę zastępuje Nowa Heyah: 29 za minutę, zostaje 14 gr za sms do innych sieci (co dziwi bo przecież u konkurencji jest tylko 9 gr), za to smsy w sieci są całkowicie darmowe, ale marna to pociecha biorąc pod uwagę, że w sieci Heyah nie ma zbyt wielu użytkowników. Ważność konta po doładowaniu bez zmian. Dotychczasowi użytkownicy Równej Taryfy automatycznie są przeniesieni do Nowa Heyah, użtykownicy taryfy multipaket mogą się przenieść kodem.

Jak dla mnie taryfa mało atrakcyjna. Brakuje np. wybranego numeru (numerów) do którego byłyby darmowe nielimitowane rozmowy (niechby i za 10 zł miesięcznie), nielimitowanych smsów do wszystkich sieci za zryczałtowaną opłata np. tak jak kiedyś już było 5 zł za tydzień.

wtorek, 12 maja 2009

Tam stonka, tu biedronka :)

Wojna cenowa operatorów komórkowych trwa. Jako ostatnia odezwała sie TuBiedronka. Do tej pory jej klienci płacili promocyjnie do 30 czerwca: 33 gr za minutę oraz 14 gr za sms. Od 11 maja płacą: 25 gr za minutę (tylko do Play 68 gr) i 13 gr za sms i nie jest to promocyjna oferta, ale stała. Widać zawirowanie cenowe wpłynęły na zmianę planów operatora. Niestetety dalej pozostało naliczanie za każde rozpoczęte 15 sekund, zamiast jak wszędzie naliczania sekundkowego, co jest dużym minusem oferty.